http://williemaeunit.com/?page_id=4905

Dyskografia

Willie Mae Unit - "Pampa"

Rok wydania: 2018
Wydawca: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Akustyczne trio jest owocem współpracy trójki muzyków o bardzo różnych doświadczeniach, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk. W swojej twórczości nawiązują do bluesa, często jednak wykraczają poza jego klasyczne formy.
Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z szerokimi partiami harmonijki ustnej. Całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style. Trio nawiązuje do twórczości takich mistrzów jak Ben Harper, Jerry Douglas, Tim O’Brien, Doc Watson, Keb Mo’.

Płyta "Pampa" została uznana w ankiecie “Blues Top 2018” czytelników kwartalnika “Twój Blues” za płytę roku.

Fragmenty płyty tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1Un1E3MeRHA

Strona zespołu, jak kupić płytę: http://williemaeunit.com/?page_id=4905
Romuald Slawiński - "Mr Shorty"

Rok wydania: 2016
Wydawca: Soliton

MR SHORTY to długo oczekiwana płyta znanego trójmiejskiego wokalisty Romualda "Małego" Sławińskiego. To pierwsze solowe wydawnictwo muzyka współpracującego przez lata z czołówką trójmiejskiego bluesa i jazzu (m.in. Mietek Blues Band).

Muzyka na płycie to standardy muzyki bluesowej i rockowej w aranżacjach Romka Sławińskiego. Znajdują się tu takie utwory jak: "The Letter", "Unchain My Heart", "I'm Tore Down", jak również przeróbki Beatlesów i ludowa muzyka z Irlandii. Od rocka poprzez delikatne ballady, energetyczne rock'n rolle do folkowego zakończenia.
Materiał zarejestrowany został z udziałem znanych gdańskich muzyków bluesowych i jazzowych. Na płycie zagrali: Artur Jurek - instrumenty klawiszowe, Tomasz Przyborowicz - gitara basowa, Piotr Góra - perkusja, Mieczysław Wróbel - gitara, Marcin Wądołowski - gitara, Krzysztof Paul - gitara, Joanna Kniter - chórki, Gaba Janusz - chórki, Roman Badeński - harmonijka ustna, Magdalena Sławińska - flet, Romuald Sławiński - wokal, gitara 12-strunowa, gitara klasyczna.

Fragment płyty tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=MNw66yQdK2M

Leszek Dranicki - "Beatles Meet The Blues"

Rok wydania: 2015
Wydawca: Studio MTS

Leszek Dranicki to gitarzysta i wokalista wychowany na muzyce Hendrixa, Cream i Ten Years After. W latach osiemdziesiątych związany z Muzyką Młodej Generacji. Nagrywa kilka albumów z legendarną grupą blues-rockową Krzak, gra trasy w kraju i za granicą z Tadeuszem Nalepą i innymi czołowymi polskimi muzykami.
Następnie kontynuuje karierę solową współpracując z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi - Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Lemańczykiem, Jackiem Olterem, Marcinem Pospieszalskim i Zbigniewem Jaremką.

Od najmłodszych lat jest zafascynowany muzyką The Beatles, czego wyrazem jest właśnie niniejszy album zawierający kompozycje Lennona i Mc Cartneya. Jest on zaaranżowany jako akustyczne duety gitary "fingerstyle" i instrumentów towarzyszących, w tym harmonijki. Nagrania utworów tego legendarnego zespołu z tak znakomitym muzykiem jak Leszek były dla mnie muzycznie zaskakującą i inspirującą przygodą.

Fragment utworu "Day Tripper" tutaj:
www.youtube.com/watch?v=x4JW_uBVTCQ
The Moongang - "Taxi"

Rok wydania: 2012
Wydawca: Allegro Records

"Taxi" to pierwszy krążek założonego przez Romka Badeńskiego zespołu The Moongang. Płyta dostępna jest w Empikach, na stronie sklepu z harmonijkami www.harmonijka.com
oraz na stronie wydawcy: www.allegrorecords.com

 Na płycie znalazł się w całości autorski materiał zespołu inspirowany wieloma gatunkami takimi jak soul, jazz, blues czy funky. To tworzone niezależnie od aktualnych trendów i istniejących nisz muzycznych utwory nie zamykające się w jednej stylistyce muzycznej. Nagrania realizowane były w ciągu 2 dni, praktycznie na „setkę” (cały zespół nagrywał jednocześnie). Pozwoliło to na zachowanie energii i wzajemne napędzanie się muzyków podczas nagrań. Na płycie usłyszeć można m.in. rzadko spotykaną w tego rodzaju muzyce nowatorską harmonijkę Romka Badeńskiego.

Fragmenty utworów dostępne są tutaj:
Mississippi Warta Blues

Rok wydania: 2012
Wydawca: SPPA

Płyta promocyjna festiwalu Mississippi-Warta Blues 2012 wydana przez Stowarzyszenie Pomocy Początkującym Artystom. Na płycie znalazły się nagrania wykładowców warsztatów oraz zespołów, które wystąpiły na koncertach podczas festiwalu. Trafiło na nią także nagranie instrumentalne zespołu The Moongang z udziałem Romka Badeńskiego "Nie Całkiem Smutny Blues".
Antologia Polskiego Bluesa cz. III - "Czarodzieje Harmonijki"

Rok wydania: 2011
Wydawca: 4ever Music

Utwór zespołu The Moongang "More and More" (muzyka i słowa Joanna Knitter) znalazł się na wydanej pod patronatem radiowej Trójki płycie Antologia Polskiego Bluesa cz.3 (CD 3 - "Czarodzieje Harmonijki").

Trzecia część "Antologii Polskiego Bluesa" to kolejne pięć płyt malujących obraz tej muzyki nad Wisłą. Tym razem kluczem do powstania zbioru są instrumenty: te tradycyjnie kojarzone z muzyką bluesową, jak gitara i harmonijka, po te często mocno odległe od potocznego postrzegania bluesowego instrumentarium. Powstał w ten sposób swego rodzaju Blues Top, którego bohaterami są najwybitniejsi rodzimi instrumentaliści, w których gronie znalazł się Romek Badeński.
Antologia Polskiego Bluesa cz. II - "Świeża Krew"

Rok wydania: 2009
Wydawca: 4ever Music

Utwór autorstwa Steva Bakera "Bridge with the Blues" w wykonaniu zespołu The Moongang znalazł się na wydanej pod patronatem radiowej Trójki płycie Antologia Polskiego Bluesa cz. II (CD 5 - "Świeża Krew").

Ukazująca się pod patronatem Trójki "Antologia Polskiego Bluesa" to pierwszy tego rodzaju zbiór, kreślący nadwiślański obraz muzyki o czarnym rodowodzie. Pięć płyt, pięć kategorii - od dzieł sztandarowych po utwory premierowe - ukazuje przykłady jej adaptacji w naszej kulturze muzycznej, tworząc w efekcie różnorodną stylistycznie mozaikę, dla której wspólnym mianownikiem jest blues.